Bir Münzevinin Notlarından…

Haziran 26, 2006

Ataturkculer Ataturkculugu tartisiyor

Filed under: Guncel-Politik — Bekir L. Yildirim @ 8:42 am
HABERLER 26.06.2006  PAZARTESİ
ADD kongresinde tuhaf mesajlarAtatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) 9. Genel Kurulu’na katılan delegeler tuhaf mesajlar verdi.

Bir delege, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i ‘Cumhuriyeti yıkacak yasaları imzalamakla’ suçlarken, bir başkası ise ‘Biz orduyuz, cumhuriyetle uğraşan iktidarla cephe cephe savaşmalıyız.’ dedi. ADD Genel Sekreter Yardımcısı, Atatürk’ün tekellerinde olduğunu söylerken, kongrede konuşan bir üye ise ‘Anıtkabir’in Mekke’den daha kutsal’ olduğunu iddia etti.

Anıtkabir Mekke’den daha kutsalmış
ADD Genel Sekreter Yardımcısı Ersan Barkın “Atatürk bizim tekelimizde.” derken bir kongre üyesi ise, Anıtkabir’in Mekke’den daha kutsal olduğunu iddia etti.
Cumhurbaşkanı Sezer’e sert eleştiri
Niğde Ulukışla Şube Başkanı Mehmet Karakaya’dan Cumhurbaşkanı Sezer’e sert eleştiri: Cumhuriyetin yıkılma-sına yol açacak yasalara imza attı.
‘Biz orduyuz, cephe cephe savaşalım’
 Eskişehir Şube Başkanı Adil German, kendilerini orduya benzetti. German, “Cumhuriyetle uğraşan iktidara karşı cephe cephe savaşalım.” dedi.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda cumartesi günü başlayan genel kurul dün gerçekleştirilen seçimlerle sona erdi. Genel kurulun dünkü oturumunda tuhaf mesajlar verilirken Cumhurbaşkanı Sezer’in eleştirilmesi kavgaya neden oldu. Niğde Ulukışla Şube Başkanı Mehmet Karakaya kongrede konuşan herkesin Sezer’i övdüğünü belirterek, “Ancak Sayın Sezer cumhuriyetin yıkılmasına yol açacak yasaları imzaladı.” dedi. Karakaya’nın bu sözlerine tepki gösteren bazı delegeler kürsüye yürümek istedi. Karakaya’nın konuşmasını engellemek isteyenlere divan başkanının izin vermemesi üzerine salondan bir üye ayağa kalkarak “Bu adamı konuşturursanız ve de ADD’den ihraç etmezseniz intihar edeceğim.” diye bağırdı. Bazı üyeler ise bu sırada “Kimse Cumhurbaşkanı’mızı eleştiremez. Sezer’i eleştiren adamın ADD içinde yeri yoktur. Bu adamı atın.” şeklinde bağırdı. Tepkilerin artması üzerine Karakaya’nın konuşması kesilerek salondan çıkarıldı.

Genel kurulda kürsüye çıkan üyelerin çoğunluğu hükümeti ‘Cumhuriyetin altını oymak ve irticaya destek vermekle’ suçlayan konuşmalar yaptı. Eskişehir Şube Başkanı Adil German, “Biz bir orduyuz, sokak sokak, cephe cephe savaşmalıyız. Karşımızda ise cumhuriyetle uğraşan iktidar var.” ifadelerini kullandı. Hükümeti irticayı desteklemekle suçlayan German, Türkiye’nin elden gittiğini savundu. ADD Genel Sekreter Yardımcısı Ersan Barkın, derneğe yönelik eleştirilere tepki göstererek, cumhuriyetin kuşatma altında olduğunu iddia etti ve “Atatürk tabii ki bizim tekelimizdedir.” dedi. Bu sözlerin ardından kürsüden inen Barkın’ı ADD Başkanı Ertuğrul Kazancı tebrik etti. Genel kurulda konuşan üyelerden İsmail Akpar ise ‘Anıtkabir’in Mekke’den daha kutsal’ olduğunu iddia etti. Akpar halka gitmeden salonlarda bir şeylerin değiştirilemeyeceğini ifade ederek “Biz siyasi erki ele geçirmeliyiz. Bunun yolu da halkı ikna etmektir. Ancak bu yolla millete gerçekleri anlatabiliriz. Millete gerçek anlamda Türk olmanın ne demek olduğunu bu şekilde anlatabiliriz. Bu şekilde insanlar aslında Atatürk’ün Anıtkabir’inin Mekke’den daha kutsal olduğunu anlarlar.” diye konuştu.

Sezer’den 80 bin YTL bağış

Kongrede, Cumhurbaşkanı Sezer’in, ekonomik sıkıntılar yaşayan derneğe 80 bin YTL bağışta bulunduğu açıklandı. Sezer’in bağışladığı paranın kültür merkezi inşaatında kullanılacağı öğrenildi. Sezer’in bağışının açıklanmasının ardından bazı üyeler de derneğe bağışlarını açıkladı. Emekli Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygur ile mevcut başkan Ertuğrul Kazancı’nın yarıştığı seçimin sonuçları bugün açıklanacak.

Ankara, Zaman

About these ads

34 Yorum »

 1. Bekir Ağabey,

  ADD den başka ne beklenir ki zaten. Hayır birde hem bu yerlerde bu kelimeleri söyleyip hem de lşaf başı geldi mi “Elhamdülillaah biz de müslümanız” demiyorlar mı insan ifrit oluyor.

  Yorum tarafından Suat Öztürk — Haziran 26, 2006 @ 11:12 am

 2. Sevgili Bekir Bey,

  ADD’yi koruyup kollayalım. Şu yalan dünyada yüzümüzü güldürecek (validemizin ağlaması ayrı mevzudur!) böyle konular da olmasa nic’olur halimiz?!

  Yorum tarafından metin-thePoor — Haziran 26, 2006 @ 12:24 pm

 3. “Biz bir orduyuz, sokak sokak, cephe cephe savaşmalıyız. Karşımızda ise cumhuriyetle uğraşan iktidar var.” (ADD)

  Yok yav, agir silahlarda kullanacak misiniz? Siz ordu degilsiniz, ordu milletin cocuklarindan olusur, ve o milletin cocuklarini bir yere kadar manipule edebilirsiniz. Ondan sonra namluyu size dogrulturlar.

  Yapay ulusalciligin had safhasi bu olsa gerek. ADD üyelerini özetleyecek iki “zit” kelime var : ahlaksizca hamaset. Yanyana gelemeyecek gibi duran bu iki kelime benim nazarimda bu adamlari iyi özetlemekte. Bu adamlarla oturup akilli mantikli tartismak beyhudedir, suursuzluk, dengesizlik ve ölcüsüzlük konusunda birinciligi -istemeden de olsa- kimseye kaptirmazlar. Sudaki balik misali embesilliklerinin farkinda degillerdir.

  Genel kurulun dünkü oturumunda tuhaf mesajlar verilirken Cumhurbaşkanı Sezer’in eleştirilmesi kavgaya neden oldu. Niğde Ulukışla Şube Başkanı Mehmet Karakaya kongrede konuşan herkesin Sezer’i övdüğünü belirterek, “Ancak Sayın Sezer cumhuriyetin yıkılmasına yol açacak yasaları imzaladı.” dedi. (ADD)

  Bunlar balatayi iyice siyirmislar, Sezer’i bile begenmiyorlar-)). ADD pek ciddiye alinacak bir kurum olmasa gerek. Ayni sakat düsünceye sartlanmis dogmatik beyinli Ayseli Göksoy zekali insanlarin olusturdugu ucube bir topluluk.

  “Atatürk tabii ki bizim tekelimizdedir.” (ADD)

  Al birini vur ötekine cinsinden oldugu icin bu herifleri birey olarak degilde capsiz bir örgüt olduklarindan sahsa yönelik alinti yapmiyorum.

  Konuya dönersek, aslinda bu soytarilari kizdirmak icin Atatürk’ü onlardan daha fzla sahiplenmek gerek -)). Atatürk bizim evet, ADD derneginden daha cok seviyoruz Atatürk’ümüzü.

  Hatta daha da ileriye gidip, ADD’nin vatan haini, satilmis, ve Atatürk düsmani oldugunu beyan etmemiz gerekir. Ortaya öyle inanilmaz iddialar atilmaliki saskinliktan nutku tutulsun milletin, kimse yalan olabilecegini düsünecek kadar uyanamasin-))

  “Biz siyasi erki ele geçirmeliyiz. Bunun yolu da halkı ikna etmektir. Ancak bu yolla millete gerçekleri anlatabiliriz. Millete gerçek anlamda Türk olmanın ne demek olduğunu bu şekilde anlatabiliriz. Bu şekilde insanlar aslında Atatürk’ün Anıtkabir’inin Mekke’den daha kutsal olduğunu anlarlar.” (ADD)

  Aralarindan demokrat görünümlülerde cikiyormus hayret. Bende Türk’üm ama gercek anlamda Türk olmanin ne demek olduguyla senin ilgilendigin gibi ilgilenmiyorum, gercek anlamda Türk olmak ne demektir? Neden senin tanimini kabul edeyim? Hadi onu yaptik diyelim, Anitkabir nasil Mekke’den daha kutsal olmus oluyormus?

  Senin dinin Atatürk’cülük demek ki. Mabedinde Anitkabir. Atatürk yasasaydi idami geri getirir ve ilk olarak sen ve ADD cemaatini astirirdi.

  Derdi ki : sizi gidi denk bütce asiklari, vatansever kilikli soysuz vatan hainleri, sistem stailizatörleri, yandan carkli gizli usaklar.

  vs.vs. )

  Yorum tarafından XSI — Haziran 26, 2006 @ 1:28 pm

 4. Baska bir yere alintilamak istedigim kaynaginda “Ankara/Zaman” yazan bu yaziyi internette aradim ama bulamadim, sonradan kaynaga iliskin link’in ne önemi var bu adamlarin ne mal oldugu belli dedim ve dogruca yapistirdim-)

  Yorum tarafından XSI — Haziran 26, 2006 @ 4:33 pm

 5. xsı bey,
  bu bloga çarpışabileceğiniz bir kaç kemalist arkadaş transfer etseniz diyorum:))

  Yorum tarafından Ece — Haziran 26, 2006 @ 5:14 pm

 6. hümm. fena fikre benzemyor, ama, kemalistlerle uslu uslu tartisilmaz ki, hem biz yazisarak anlasan varliklariz, havlayanlarla nasil anlasacagiz? ADD’cilerin buranin sevyesine katlanacaklarini sanmiyorum ))

  Yorum tarafından XSI — Haziran 26, 2006 @ 6:11 pm

 7. Eca Hanim XSI Bey,

  XSI’dan once bu konudaki brilliant idealarimi son gunlerde yazdiklaimin hicbiini begendiremedigim en kucuk oglum Kader’in sansurune ugradi.. Simdi onu birazcik mama ile kadirdim.. firsattan istifade:

  Walla ben kendi ailemdeki “Kemalis Arkadaslari” buraya getirebilmis degilim,duygu somurusu dahil butun metodlara ragmen.. Herhalde bi reklamci dosttan “gimmicks for all occasions” tavsiyeleri almam gerekecek..:) Varmi tarife uyan dost?

  Benim aklima gelen olaganustu fikirler:

  1. Basta teknik direktorum ve vefakar muasterim olmak uzere herkese “bring you own Kemalist” poltikasi uygulamak
  2. En az bir Kemalist getirmeyen giremez, iki kemalist getirmeyen yorum yapamaz, uc Kemalist getirmeyen beni elestiremez.. seklinde kemalist bir yontem..
  3. Kavgadan hoslanan bir toplulm oldugumuz verisin degerledirip Kendi Kemaist alter-egomu icad edip kendi yeldegirmenimle savasarak musteri cekmek..

  Baskalarida var ama o “genel mevzullar” baslig altina girer..

  Sizde elinizi tasin atina koyabilirsiniz, naapmak lazim yani mussesesemizden fesefi ve de pornografik yemek tarifler beklemiyorsunuz herhalde.. :)

  Yorum tarafından bekirlyildirim — Haziran 26, 2006 @ 6:37 pm

 8. XSI Bey,

  “Biz bir orduyuz, sokak sokak, cephe cephe savaşmalıyız. Karşımızda ise cumhuriyetle uğraşan iktidar var.” (ADD)

  “Yapay ulusalciligin had safhasi bu olsa gerek. ” demissiniz. Walla size katilamayacvagim. Benzeri ifadeleri ben gecmiste cok kullandim”. Ve her defasinda “impossible is nothing”oldugunu isbatladilar ana bu lakici-mafya. Mustafa Akyol’un sitesinde “Sekueristlerin Satir Aralainda Gezinti” basligi altinda bende usenmeden onun sitesindeki yorumlrdan derledigim “Lakicilerin Satirlarinda Gezintiler” baslikli bir yorum koymustim,. Aslinda yorum degildi. Cunki kendim hicbir ilave yapmamistim, buradaki gibi. Gercekten de bu sozlere ne ilave edilbilirki? Aciklanacak ne varki? Alin bir ilave Baykal “cephede kazanilan Cumhuriyeti sandikta kaybetmeyecegiz” demis mealen. O Ince “Cumhuriyet batacaginma ekonomi batsin” buyurmus. Kim oldugunu hatirlamadigim bir laikci “onlarin konusma hurriyeti varsa benim de susturma hurriyeim var” fikrind imis. Ve bir digeri basortsusu yasagini savunurken “cocuk pornografisine musade ediyormuyuz” buyurmus. Belki benzeri bir inciler derlemesini buraya koymak fena fikir olmaz.

  Genel kurulun dünkü oturumunda tuhaf mesajlar verilirken Cumhurbaşkanı Sezer’in eleştirilmesi kavgaya neden oldu. Niğde Ulukışla Şube Başkanı Mehmet Karakaya kongrede konuşan herkesin Sezer’i övdüğünü belirterek, “Ancak Sayın Sezer cumhuriyetin yıkılmasına yol açacak yasaları imzaladı.” dedi. (ADD)

  Bunlar balatayi iyice siyirmislar, Sezer’i bile begenmiyorlar-)). ADD pek ciddiye alinacak bir kurum olmasa gerek. Ayni sakat düsünceye sartlanmis dogmatik beyinli Ayseli Göksoy zekali insanlarin olusturdugu ucube bir topluluk.
  Adam birde ustelik 80 bin kaat bagista bulunmus. Herhaklde dolmus kullanmak sureti ile kit maasindan artirmis olacak, Ama ne yaparsinki bazilaina yaranmak zor. Bunlarin bazilari Ataturku Ataturk;un kendisinden dahi koruyorlar konusmalarinin metinlerinden bazi cumleleri cikaramak, bazilarini “yeniden yorumlamak” ve aslinda ne dusundugunu aciklamak sureti ile.. Ornegin MKA;un Kurtrulus Savasi oncesi Muslumanlara toleransli konusma ve tavrlaruini “zamanin sartlari icersinde” yeniden yorumluyorlar. Oysa MKA’nin 1930’larda dahi laiklik uzerine konusmalarinda tamda bu gunku yorumun zidd gorusler va. Bunlardan bir iki tanesinden “Post-Modern Secularism: Turkish Style” basliki tebligde bahsetmistim.

  “Konuya dönersek, aslinda bu soytarilari kizdirmak icin Atatürk’ü onlardan daha fzla sahiplenmek gerek -)). Atatürk bizim evet, ADD derneginden daha cok seviyoruz Atatürk’ümüzü.” (XSI)

  Hmm, emin degilim bu metodun basarili olacagindan. Aslinda coklari denedi. Cevap hazirdir “takiye yapiyorsunuz”. Iligili bir ornek Onur Oymenden duydum. Gecen bir TV programinda AB tartsilirken soyle buyurdu Sn. Oymen (aynen dersem belki kelim hatasi falan bulunabilir, mealen diyeyim) ” Ataturk Ankara Palas’ta Cumhuriyet Balolari duzenler, oradaki kadinlari teker teker dansa (veya valse) kaldirirdi. Erdogan bunu yapabilirmi? Simdi bunlarmi Turkiye;y AB’ye sokacak”.

  “Hatta daha da ileriye gidip, ADD’nin vatan haini, satilmis, ve Atatürk düsmani oldugunu beyan etmemiz gerekir. Ortaya öyle inanilmaz iddialar atilmaliki saskinliktan nutku tutulsun milletin, kimse yalan olabilecegini düsünecek kadar uyanamasin-))” (XSI)

  Ilan edebilirsiniz ama
  ianiniz sesinizin ciktigi olcude muteberdir. Milletin 6 miyar dolarini calan Cem Uzan ve “verdimse ben verdim”, diyen Baba, kumar borcclarini rusvetle odeyen Yilmaz, Gunes Motel millevekil pazarinin koordinatoru esi komada oldugu icin badem gozlu olan Rahsan Hanimefendi, , MGSB’yi Sanuna’da saklayan Atatrukcuerin hepsi mevcut duzenin ilan yayinlama kuruluslarinin “Cumhuriyet Kurtaricilari”. Ustelik halk sesinizi duysa fazla birsey ifade etmiyorki gene sosyal demokrat halkci Baykal’in buyurdugu gibi “onemli olan sayisal ustunluk degil siyasal ustunluktur” . Bugun bu Cunhuriyeti kurtarma cephesi Sulu-Rahsan zirvesi ile artik kimi sececeklerini kararlastiriyorlar. Yoo, Cumhurbaskanligi icin degil basbakanlik icin. Bir Buyukersen adi duyuyorum kim oldugunu bilmem. Yoo 2007 secimleri icin degil, hatta secimlerden dahi bahsedilmiyor. Bu gibi onemli kararlara milleti falan karsitirmanin ne alemi var?

  Diger soyledikleriniz icin ditto (artik manani bildiginize gore) . Ve gunaydin! ya da sasirmaniza sasirdim. Ustelik benim sansurcu teroristler su anda klavyeyi ele gecirmis durumdala..

  Yorum tarafından bekirlyildirim — Haziran 26, 2006 @ 7:18 pm

 9. Aslında Metin the poor bey den süper KEMALİST olur :)))))

  Yorum tarafından Ece — Haziran 26, 2006 @ 8:36 pm

 10. Hmm, ben clever zihin oyunlari ile yukrida kendini teshir eden Kemalist zihniyeti mevcut fasizan duzene karsi cikanlarinki ile esitleme rolunu inandirici vede etkileyici bir uspupla ifa edebilecek olan yegane karakter dusunmustum kafamda ama, hey mevcut sartlarda bu lukse gucum yetmez..Metin Bey’in iltifat edecegini de sanmiyorum ama iserse rol kendisinindir..:)

  Yorum tarafından bekirlyildirim — Haziran 26, 2006 @ 9:02 pm

 11. Bekir bey

  “Yapay ulusalciligin had safhasi bu olsa gerek. ” demissiniz. Walla size katilamayacvagim. Benzeri ifadeleri ben gecmiste cok kullandim”. Ve her defasinda “impossible is nothing”oldugunu isbatladilar ana bu lakici-mafya.

  Ben bu soytarilari fazla ciddiye aldiginizi düsünüyorum, zira Ayseli Göksoy zekasina sahip olan bir güruh var karsimizda. TV’de de izledim bunlari, genc, cagdas ve dinamik bir portre cizmeye calisiyordu ama eline yüzüne bulastiriyordu. Programdaki “karsi taraf ” bu ADD’ci cocugu iyi benzetmisti)

  O Ince “Cumhuriyet batacaginma ekonomi batsin” buyurmus. Kim oldugunu hatirlamadigim bir laikci “onlarin konusma hurriyeti varsa benim de susturma hurriyeim var” fikrind imis. Ve bir digeri basortsusu yasagini savunurken “cocuk pornografisine musade ediyormuyuz” buyurmus. Belki benzeri bir inciler derlemesini buraya koymak fena fikir olmaz.

  Hic fena olmaz, bir ibret vesikasi olarak bulunur, bende gerekli gördügüm yerlere bu derlemeleri asarim. Bu derlemelerin arasinda İnönü’nün madalyonunu meclis kürsüsüne vurup köprüyü yaptirtmam özdeyisi ile cift yola haayir kampanyasi güden ADD’li parasütcü gencin basiretsizligi de konu olacaktir insallah -).

  Sn. Oymen (aynen dersem belki kelim hatasi falan bulunabilir, mealen diyeyim) ” Ataturk Ankara Palas’ta Cumhuriyet Balolari duzenler, oradaki kadinlari teker teker dansa (veya valse) kaldirirdi. Erdogan bunu yapabilirmi? Simdi bunlarmi Turkiye;y AB’ye sokacak”.

  ))

  Onur Öymen CHP icindeki “en kafali” adamdir, ama bazenbyle “kalin kafa”liligi tutar nedense. AB’ye giris sartlari arasinda BALO düzenlemek varsa, 1 gün icinde AB’ye gireriz biz. Tayyip bey bunu cabucak yapabilecek potansiyele sahip. Keske is baloya kalsa).

  Bu tipik CHP düsüncesidir aslinda, CHP beyinliler (-metin bey duymasin, sola attigimi sanabilir-)) gelismisligi cagdasligi balo veya gece hayatina indirgecek kadar embesildirler. Oysa cagdaslik tüm dünya icin ortak bir kavramdir, Taliban ile CHP ayni cagda yasamaktadirlar ve cagdastirlar. Roma medeniyeti cagdasimiz degildir ama, CHP gibi halkin yararina olan ayni zamanda medeniyetin sembolü sayilan köprü, yol ve benzeri icraatleri cok güzel becermistir.

  Diger soyledikleriniz icin ditto (artik manani bildiginize gore) . Ve gunaydin! ya da sasirmaniza sasirdim. Ustelik benim sansurcu teroristler su anda klavyeyi ele gecirmis durumdala..

  ))

  Kedicikler insallah zamanla gidenin yerini alirlar (gelen gideni aratir sözü burada gecerli olmasa gerek)..

  Bu arada ;

  Az önce akyol.org taki Hirsi Ali basligndaki yazinizi okudum, altina bir takim yorumlar yaptim ve bazi sorular sordum. Sorular isiginda düsüncelerini merak etmekteyim.

  Yorum tarafından XSI — Haziran 26, 2006 @ 9:52 pm

 12. Aslında Metin the poor bey den süper KEMALİST olur ))))

  Metin bey’e sol derken cok dikkatli olun, zira zamaninda solu genelledigimi sanmis ve bu yüzden pisman etmisti )))).

  Yorum tarafından XSI — Haziran 26, 2006 @ 9:57 pm

 13. Arkadaşlar bu ADD için klavyeye otuup parmaklarınızı yormaya değer mi? XSİ söylemiş işte : “Balatayı sıyırmışlar” Evet gerçekten sıyırmışlar. Şimdi haberi olanca tarafsızlıkla tekrar okudum. Acizane kanaatim şudur ki bu toplantıya katılanların çoğunluğu taraftarlık, hatta holiganlık aşamasını çoktan geçmiş, olay klinik vak’a ya dönüşmüş.Büyük çoğunluğunun tedaviye ihtiyacı var. Bunlar doğal olarak tedaviyide kabul etmezler.

  Aklıma Behçet Kemal’in o menfur şiiri ve sonrasında söyledikleri geldi. “Kabe Arabın olsun / Çankaya bize yeter” şiirini yazan Behçet Kemal, bu hezeyanını hatırlatan Ali Öztaylan amcaya, “redd-i miras” edercesine, bir ayıp kapatma telaşıyla “Rica ederim, rica ederim efendim; onları kapatalım, onları bırakalım!” demiş vakjt-i zamanında. Bunların akılları başına ne zaman gelir bilinmez..

  “Allah kurtarsın” diye yürekten dua ediyorum hepsine :-)

  Yorum tarafından Suat Öztürk — Haziran 27, 2006 @ 4:21 am

 14. Sevgili arkadaşlar, dostlar,

  Bu ilmekte oturup ciddi ciddi birşeyler karalamamı bekliyorsanız avcunuzu yalarsınız!!! Aklımı sizin gibi peynir ekmekle yemedim henüz!

  “Aslında Metin the poor bey den süper KEMALİST olur” [E]

  Bu nahal provokasyondur Ece Hanım?! Ağzınızdan yel alsın, Allah sizi bildiği gibi yapsın! Bana bir araba dolusu galiz küfür etseydiniz daha yakışıklı olurdu!

  ADD’cilerin buranin sevyesine katlanacaklarini sanmiyorum )) [xsi]

  Eğer herifler Sezgin Bey gibi bizi de sürüm sürüm süründürmekle tehdit etmezlerse öpüp de başınıza koyun! sizi bilmem ama ben daha hayatımı doya doya yaşayamadım. Daha kolejlerde okuyacak, Avrupa ve dünya şampiyonu olacak veledim var; iki kedi, bir tavşan ve bir köpeğim var, yazılacak kitaplarım var, inzivaya çekilip müzik dinlenecek bir toprak parçası hayalim var, var oğlu var! Yazık di mi bana ayol?!

  CHP beyinliler (-metin bey duymasin, sola attigimi sanabilir-)) [xsi]

  Gene kızacam! Yaw, CHP, faşizmin milis güçlü olanını değil de resmi olanını temsil eden bir uç sağ partidir. Quel alaka “sol”???

  olay klinik vak’a ya dönüşmüş. [SÖ]

  Ayyyynennn!

  “Allah kurtarsın” diye yürekten dua ediyorum hepsine [SÖ]

  Ben de, ama araya iki tilcik ilave ederek:

  “Allah kurtarsın BİZİ KENDİLERİNDEN” diye yürekten dua ediyorum hepsine [SÖ]

  Yorum tarafından metin-thePoor — Haziran 27, 2006 @ 7:33 am

 15. Ağzına sağlık Metin Ağabey.. Çok doğru iki kelime eklemişsin :-)

  Yorum tarafından Suat Öztürk — Haziran 27, 2006 @ 8:58 am

 16. Taze haber size:

  Milli Eğitim Bakanlığı, benim yazlığı, “girilmesi sakıncalı olduğundan” erişime kapatmış!
  E-mine hanım söyledi.

  Moral sıfır bende.
  Ece hanım haklı: Kemalist mi olsam nedir?

  Yorum tarafından metin-thePoor — Haziran 27, 2006 @ 10:23 am

 17. yapma ya..

  Yorum tarafından Suat Öztürk — Haziran 27, 2006 @ 11:35 am

 18. Simdi artik buranin patronu(!) (has such a nice ring to it, ain’t it?) olarak bu Metin Bey’e bicilen Kemalis rolu (operasyonel kelime ROL) mevzuuna el koymam gerekecek, kendilerini Sul-Rahsanella-Mesud zirvesine davet etmeden once (Cem Uzan disarda ilmis katilamamis).

  Efendim muessesesmizin musteri problem uzeine business strateji uretmekle mesgul bendeniz, teknink direktorum ve yegane musterim vlinimetim XSI bey, naapsak, naapsak diye kafa patlatirken saniyorum tekin direktorumu aklina “kavga cikarmadan bu messese kurtulmaz abi” fikiri glince bendniz “de boss” un aklina “kemalsit alter-egomu icad edip kend yeldegirmenlerimle savasayim” birilliant idea’s gelince tabiiki adi gecen teknin direkor ve “the musteri” olmaz bi is icin baska birini bulmaliyiz ama kim? diye kafa yormaya baslamis iken size rol bicildi.. Yani “rol yapma” idi bu gimmick’imizde soz konusu olan. Simdi yani iyi aktorler “kotu adam” rolu oynayamazlarmi? Takdir sizlerindir :)

  Yorum tarafından bekirlyildirim — Haziran 27, 2006 @ 11:53 am

 19. Suat Bey Kardesim,

  “Arkadaşlar bu ADD için klavyeye otuup parmaklarınızı yormaya değer mi” (SO)

  Deger iste, bal gibi de deger! Hem naapalim, buraya Faust okuyanlarin ugrama sansi ne kadar? Bizde kendi Mephisto’laimizla karinca karainca gecinip gidiyoruz iste sn. Seckinci hemi de elitist vatandas! :)

  Yorum tarafından bekirlyildirim — Haziran 27, 2006 @ 12:03 pm

 20. :-) :-)

  Aman Bekir Abi Mephisto’dan uzak dur, pek tekin değildir. :-)

  Yorum tarafından Suat Öztürk — Haziran 27, 2006 @ 4:33 pm

 21. Soylemesi kadar kolay olsa idi “imtihan dunyasi” nin ne anlami olurduki? Burada kendilerini mefostolastirmamadan alinacak kimse yok.. Cunki kimse yok goruldugu uzre :)

  Yorum tarafından bekirlyildirim — Haziran 27, 2006 @ 8:05 pm

 22. Mulkiyeli hocamiz Prof.Dr. Sina Aksin ADD baskani idi bir yerlerde. Ve kendisi bize inklap tarihi finalinde Ataturk’un atlarinin adini sorar dururdu. Bunlarin icinde normal insan yok mu ki????
  bir de birkeresinde Ataturk’e Kocatepe’de mevlut okutmuslardi ve sadece 11 kisi mi ne katilmisti. :)
  Aslinda kendi iclerinde ne olduklarinin farkindalar :)

  Yorum tarafından fatih demir — Haziran 27, 2006 @ 9:34 pm

 23. Simdi universitelerde “inkilap tarihi” dersi varmi bilmiyorum. Bzim zamanimizda vardi (hocamiz Ord. Prof. doc. dr. Turan Kazgan idi) ve ogunmek gibi olsun saniyorum 2 tane tam nottan birini ondan almisim! :) Keh, keh..Buna ragmen MKA’nin atlarinin simlerini hala bilmedigimi itiraf etmeliyim.. Ama Fethi Bey’in blogundan ogrendigime gore kopeginin adi Kritos imis.. Eh, “bilmemek ayp degil ogrenmemek ayip” diye bosuna dememisler degilmi? :)

  Yorum tarafından bekirlyildirim — Haziran 28, 2006 @ 5:06 pm

 24. beyaz olaninin adi doru idi…o kadarini hatirliyorum :)

  Yorum tarafından fatih demir — Haziran 29, 2006 @ 8:29 pm

 25. Selam,
  Atatürk’ün meşhur köpekli resmini Ermeni diasporası alıp fotomontajlayıp ,köpeğinin yerine ayak hizasına bir ceset koymuşlardı..
  Konuyu dağıtmak istemem aklıma geliverdi..

  ps:
  @Sevgili Bekir bey,
  ben cumartesi günü ailemle kısa bir tatile çıkacağım..Zaten yazdıklarımın da dişe dokunur bir tarafı yok..Müzmin bey dışında kimsenin bana tahammül edebileceğini ve çoğu konuda hoşgörebileceğini de sanmıyorum(Fatih bey gelinim olur) Ama fırsat buldukça bu sayfaya uğramıyorum sanmayın..
  KADER KISMET VE BULUT a öpücükler..
  sevgilerimle..
  Ece Sibel

  Yorum tarafından Ece — Haziran 29, 2006 @ 9:59 pm

 26. Ece Hanim,

  Estagfurullah, cok mutevazisiniz tahammul konusunda.. Tahammul ne demek, ben sizin gerek ince zeka, wit (tam karsiligin bilmiyorum nuktedanlik degl), ve hassasiyet konusunda kimseye arka koltuk almazsiniz. Birikiminizde yasiniza gore olaganusu..Hem enginar olsun da camurdan olsun!

  Muzmin konusunda hem sizin bloga hem jazetta’ya yorum koymustum.. Herhalde Yalin’in kim oldugun biliyordunuz..:) O unique bir kislik, onun yeri doldurulmaz.. Orasi kesin.

  Ataturk’un kopeginin yerine organlari desilmis bi cocuk resmin montaji meslesini Etyen Mahcupyan le tartismistim” canim o sembolik..” falan seklinde savunmaya calismisti..

  Durun bakalim, size tatile cikabilirsiniz dedimm ben; daha yeni girdiniz ise :)

  Oyle gruluyork benimde tatile ihtiyacim var..Iyi tatiller :)

  Yorum tarafından bekirlyildirim — Haziran 29, 2006 @ 10:24 pm

 27. gelin mi!!!???? ya kizgin surat isareti nasil yapiliyor biri bana gostersinnnnnnnnnnnnnnnnn

  Not : iyi tatiller Ece hanim

  Yorum tarafından fatih demir — Haziran 29, 2006 @ 10:49 pm

 28. Bekir bey çok teşekkürler:)
  Enginar konusunda haklısınız..
  Enginarlar Mülkiyelilere 10 basar di’mi:))Baksanıza AT adı ezberliyorlarmış,ğıııyyyy ne kadar BANEL:)))))))

  Fatih bey,
  sağolun:)
  Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla demek istemiştim:)
  sayg.

  Yorum tarafından Ece — Haziran 30, 2006 @ 9:04 am

 29. İçimde kalmasın:)
  Bir de Bu mülkiye ye 93 te girip 99 da çıkmazlar mı:)))
  6 yıl ya dile kolay:)
  (akyol org ta okudum 93-99 yılları arası mülkiyedeymiş bazı arkadaşlarımız)

  sayg.

  Yorum tarafından Ece — Haziran 30, 2006 @ 6:14 pm

 30. Ece hanim :)
  belki sindire sindire okudum :)
  ayrica 99’da ciktim demedim ki :)
  bir de 1 yil hazirlik aldim…

  Yorum tarafından fatih demir — Haziran 30, 2006 @ 7:19 pm

 31. Peki o halde,
  Aferin size,başarılı bir öğrenci sayılırsınız..
  Neydi atların adı bakim:))

  Yorum tarafından Ece — Haziran 30, 2006 @ 8:36 pm

 32. Hah soyle iste! Kapismanin hakikisi burda bayanlar baylar :)

  Yorum tarafından bekirlyildirim — Temmuz 1, 2006 @ 6:37 am

 33. Wallaha biri Bora yada Dora idi…
  Bir gunlugune ezberledim sonra da unuttum. bilgiyi ogrenmedim.
  zaten sevmedigim hicbirseyi ogrenememe gibi bir kabiliyetim var..
  gercigi ogrenemedigim icin kabiliyet denmez diyebilirsiniz ama demeyin…
  Cunku burada bilerek ve isteyerek ogrenmeme var :)

  Bekir Beye Not : Wallahi Bekir bey dost musunuz dusman misiniz anlamadim gitti!!! BEni kurda kuzuya yem mi yapacaksiniz!!
  Bakin beni hirpalatiniz ama parcalatmayiniz, yoksa benim gibi yemi bir daha nerden bulacaksiniz :)

  Yorum tarafından fatih demir — Temmuz 1, 2006 @ 2:58 pm

 34. :)

  Yorum tarafından hakan — Mart 17, 2008 @ 10:37 pm


Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Theme: Rubric. Get a free blog at WordPress.com

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 104 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: